Úvod Profil společnosti

Profil společnosti

Společnost BAHOZA vznikla v roce 1993 privatizací úseku „Nástrojárna“ z Dopravního podniku hl.m. Praha a.s. V prvních letech jsme převzali činnosti z privatizované  Nástrojárny a zajišťovali výrobu specializovaných náhradních dílů a přípravků pro údržbu tramvají v Praze. Postupně se začalo i s vývojem a výrobou nových komponentů a zařízení pro modernizaci tramvajových vozidel, už nejen pro Prahu, až k návrhům a výrobě komponentů pro zcela nová tramvajová, ale i železniční vozidla.

V současné době je hlavní zaměření firmy na vývoj, výrobu a prodej drážních komponentů a zařízení v oblastech:

  • Dveřní systémy tramvajových vozidel
  • Systémy pro topení,větrání a chlazení salonů pro cestující a kabiny řidičů
  • Systémy pro pískování pod kola drážních vozidel
  • Informační a diagnostické systémy
  • Speciální drážní elektronika (regulátory mechanických brzd, miniPLC regulátory, cyklovače, bzučáky, střídače pro asynchronní pohony, apod.)
  • Speciální drážní mechanika (hrazdy zpětných zrcátek, speciální nosné konstrukce apod.)

V jednotlivých oborech spolupracuje s renovovanými firmami jako  např.  JANKA ENGINEERING s.r.o.; Cegelec a.s.; Alfa Union a.s; KLEIN AG  a s řadou dalších firem nejen z České republiky.

Firma je certifikovaná v oboru sváření pro proces svařování dle ČSN EN ISO 3834-2 a dle systému ČSN EN 15084-2 pro skupinu CL-2. Zároveň splňuje podmínky Drážního předpisu V95/5:2009 a předpisu V4/2 pro svařování komponentů na vozidla MHD.

Firma je členem odborných seskupení SDP-ČR (Sdružení dopravních podniků České republiky)  a  ACRI (Asociace podniků českého železničního průmyslu)

Jsme malá firma,  jejímž cílem je být pro naše zákazníky profesionálním partnerem, který dokáže díky svým zkušenostem v oboru řešit i ty nejsložitější úkoly a požadavky, včetně poskytnutí  nadstandardní služby.